Kadra

Akademia to zgrany i zaprzyjaźniony zespół. Posiadamy doświadczenie nabyte w pracy na pływalniach MOSiR Rybnik podczas prowadzenia grupowej nauki pływania dla szkół. Od lat czuwamy nad Państwa bezpieczeństwem. Z pewnością możecie powierzyć nam swoje dzieci.

Monika Milewska

Monika Nowak - nauka pływania

Mgr wychowania fizycznego, oligofrenopedagog, trener personalny, instruktor pływania, gimnastyki korekcyjnej i aquafitnessu.

Od dziecka związana z pływaniem trenując w sekcji pływackiej RMKS Rybnik. W gimnazjum przystąpiła do egzaminu na młodszego ratownika i wtedy narodziła się jej pasja do ratownictwa Wodnego. Osiągała ogromne sukcesy startując w zawodach na pływalni oraz w morzu. Rekordzistka Polski, reprezentantka kraju na Mistrzostwach Europy w Ratownictwie wodnym. Aktualnie jest trenerem Rybnickiej Drużyny Ratownictwa Wodnego. Wolny czas chętnie spędza na sportowo, jeżdżąc na rowerze, biorąc udział w zajęciach fitness, a także podróżując. Doświadczenie w nauce pływania ma od 2012 roku.

Monika Pieróg

Monieka Pieróg

Wywodzi się z rodziny ratowniczej. Od dekady sama z zamiłowaniem wykonuje ten zawód na rybnickiej pływalni. Od 7 lat prowadzi szkolne oraz indywidualne zajęcia nauki pływania. Hobbystycznie sędziuje zawody pływackie. Interesuje się fitnessem.

Kamil Luberda

akademia dobrej Formy - Kamil Luberda

Absolwent studiów magisterskich fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Ratownik wodny z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje jako fizjoterapeuta z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualno-ruchową. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi ze szkół masowych jak i specjalnych. Dysponuje certyfikatami: instruktora pływania, masażu sportowego, terapii koncepcją Halliwick, terapeuty metodą PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe). Pasjonat sportu pod każdą postacią, amatorsko uprawia kolarstwo górskie i szosowe.

Łukasz Żak

Łukasz Żak

Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, na co dzień Ratownik wodny na basenie w Boguszowicach oraz Trener grup młodzieżowych w piłce nożnej w KS ”Stal” Kuźnia Raciborska, gdzie zresztą sam trenuje i gra od pięciu lat. W okresie wakacyjnym ratownik WOPR na obozach.

“Sam o sobie mogę powiedzieć, że jestem urodzonym optymistą oraz miłośnikiem czekolady i makaronu ;). Od zawsze interesowałem się sportem i poświęcałem swej pasji większość swojego wolnego czasu. Posiadam uprawnienia ratownika WOPR, instruktora pływania, sędziego w pływaniu, trenera II klasy piłki nożnej oraz instruktora piłki ręcznej.

Zawsze dążę do tego żeby nie tylko uczyć dzieciaki ale także je nauczyć! Pozytywne podejście do zajęć oraz cierpliwość i opanowanie to moje największe atuty. W moim słowniku nie istnieją stwierdzenia: „nie umiem…, nie potrafię…. Lubię wyzwania, więc chętnie nauczę pływać każdego, małego i dużego ;).”

Inez Pawlas

10405322_314194882089660_4276285953783186070_n

Jej przygoda z pływaniem zaczęła się w wieku 5 lat. 8 lat była zawodniczką rybnickiej sekcji pływackiej RMKS Rybnik.

W tym czasie ukończyła kursy: Ratownik WOPR, Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Kurs przygotowania dla kandydatów na wychowawców w palcówkach dla dzieci i młodzieży, Kurs Okręgowego Sędziego Pływania

W trakcje rozwoju zawodowego w 2013r. ukończyła Kurs  Instruktora Rekreacji Ruchowej Pływania   w Krakowie. Idąc w ślady rodziców chciałby zaszczepić dzieciom  pasję do sportu a szczególnie miłość do pływania.

Pływanie to nie jedyna jej pasja od 20 lat jest  wokalistką i tancerką w  Ognisku Pracy Pozaszkolnej Tańca Ludowego “Przygoda “.

 

 

 

Łukasz Milewski

Łukasz Milewski

Studiuje na programie Aktywność Fizyczna i żywienie. Na co dzień pracuje jako Ratownik wodny, posiada kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz Instruktora Rekreacji Ruchowej Pływania.

,,Od lat jestem zainteresowany sportem (pod każdą postacią) oraz odżywianiem.”

Cechuje mnie:

  • Pozytywne myślenie
  • Wytrwałość w dążeniu do celu
  • Dystans do siebie i świataEAT BETTER NOT LESS