Kadra

Akademia to zgrany i zaprzyjaźniony zespół. Posiadamy doświadczenie nabyte w pracy na pływalniach MOSiR Rybnik podczas prowadzenia grupowej nauki pływania dla szkół. Od lat czuwamy nad Państwa bezpieczeństwem. Z pewnością możecie powierzyć nam swoje dzieci.

Monika Nowak

Monika Nowak - nauka pływania

Mgr wychowania fizycznego, oligofrenopedagog, trener personalny, instruktor pływania, gimnastyki korekcyjnej i aquafitnessu.

Od dziecka związana z pływaniem trenując w sekcji pływackiej RMKS Rybnik. W gimnazjum przystąpiła do egzaminu na młodszego ratownika i wtedy narodziła się jej pasja do ratownictwa Wodnego. Osiągała ogromne sukcesy startując w zawodach na pływalni oraz w morzu. Rekordzistka Polski, reprezentantka kraju na Mistrzostwach Europy w Ratownictwie wodnym. Aktualnie jest trenerem Rybnickiej Drużyny Ratownictwa Wodnego. Wolny czas chętnie spędza na sportowo, jeżdżąc na rowerze, biorąc udział w zajęciach fitness, a także podróżując. Doświadczenie w nauce pływania ma od 2012 roku.

Monika Pieróg

Monieka Pieróg

Wywodzi się z rodziny ratowniczej. Od dekady sama z zamiłowaniem wykonuje ten zawód na rybnickiej pływalni. Od 7 lat prowadzi szkolne oraz indywidualne zajęcia nauki pływania. Hobbystycznie sędziuje zawody pływackie. Interesuje się fitnessem.

Kamil Luberda

akademia dobrej Formy - Kamil Luberda

Absolwent studiów magisterskich  fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Ratownik wodny. Posiada 5-letnie doświadczenie w pracy na krytej pływalni. Ponadto pracował na kąpieliskach nad morzem i jeziorem. Posiada kursy: instruktora pływania, płetwonurka, sternika motorowodnego, kpp, masażu sportowego. Pasjonat sportu pod każdą postacią, amatorsko trenuje kolarstwo. Startuje w maratonach szosowych, mtb, rzadziej w zawodach biegowych i duathlonach. Jest członkiem klubu Gliwickie Towarzystwo Triathlonowe. Poza tym interesuje się: książkami, filmem, muzyką, gadżetami i podróżami.

Łukasz Żak

Łukasz Żak

Absolwent studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, na co dzień Ratownik wodny na basenie w Boguszowicach oraz Trener grup młodzieżowych w piłce nożnej w KS ”Stal” Kuźnia Raciborska, gdzie zresztą sam trenuje i gra od pięciu lat. W okresie wakacyjnym ratownik WOPR na obozach.

“Sam o sobie mogę powiedzieć, że jestem urodzonym optymistą oraz miłośnikiem czekolady i makaronu ;). Od zawsze interesowałem się sportem i poświęcałem swej pasji większość swojego wolnego czasu. Posiadam uprawnienia ratownika WOPR, instruktora pływania, sędziego w pływaniu, trenera II klasy piłki nożnej oraz instruktora piłki ręcznej.

Zawsze dążę do tego żeby nie tylko uczyć dzieciaki ale także je nauczyć! Pozytywne podejście do zajęć oraz cierpliwość i opanowanie to moje największe atuty. W moim słowniku nie istnieją stwierdzenia: „nie umiem…, nie potrafię…. Lubię wyzwania, więc chętnie nauczę pływać każdego, małego i dużego ;).”

Inez Pawlas

10405322_314194882089660_4276285953783186070_n

Jej przygoda z pływaniem zaczęła się w wieku 5 lat. 8 lat była zawodniczką rybnickiej sekcji pływackiej RMKS Rybnik.

W tym czasie ukończyła kursy: Ratownik WOPR, Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Kurs przygotowania dla kandydatów na wychowawców w palcówkach dla dzieci i młodzieży, Kurs Okręgowego Sędziego Pływania

W trakcje rozwoju zawodowego w 2013r. ukończyła Kurs  Instruktora Rekreacji Ruchowej Pływania   w Krakowie. Idąc w ślady rodziców chciałby zaszczepić dzieciom  pasję do sportu a szczególnie miłość do pływania.

Pływanie to nie jedyna jej pasja od 20 lat jest  wokalistką i tancerką w  Ognisku Pracy Pozaszkolnej Tańca Ludowego “Przygoda “.

Arleta Dejewska

Arleta Dajewska

magister Wychowania Fizycznego, ratownik WOPR, instruktor pływania, instruktor fitness i aqua aerobiku, instruktor zapasów, sędzia pływania, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Od najmłodszych lat interesuję się sportem. Odkąd pamiętam pasją było pływanie, pierwsze szlify zbierałam w klubie „ORKA” Zabrze.  Specjalizowałam się w stylu dowolnym i motylkowym.
Pod koniec szkoły średniej trafiłam do sekcji zapaśniczej. Swoją przygodę z zapasami w stylu wolnym kontynuowałam na studiach w klubie „Dąb” Brzeźnica. Zostałam reprezentantką Polski i zdobyłam wiele medali na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Niestety z powodu kontuzji musiałam zakończyć przygodę z matą.
Od dwóch lat interesuję się biegami długodystansowymi. Należę do drużyny „Kobiety na 5+”. Najdłuższy dystans jaki pokonałam to ultra maraton w Starych Jabłonkach (70KM+). Można mnie spotkać na wielu imprezach biegowych organizowanych w regionie.
Oprócz tego lubię dobrą kawę, książkę i spacery z moim czekoladowym labradorem „Brylantem”.

Łukasz Milewski

Łukasz Milewski

Studiuje na programie Aktywność Fizyczna i żywienie. Na co dzień pracuje jako Ratownik wodny, posiada kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz Instruktora Rekreacji Ruchowej Pływania.

,,Od lat jestem zainteresowany sportem (pod każdą postacią) oraz odżywianiem.”

Cechuje mnie:

  • Pozytywne myślenie
  • Wytrwałość w dążeniu do celu
  • Dystans do siebie i świataEAT BETTER NOT LESS

Marcin Marek

Marcin Marek - akademia dobrej formy

Maturzysta na profilu biologiczno-chemicznym. Mistrz Śląska w pływaniu, ratownik wodny oraz sędzia pływania.
Posiada certyfikaty:

  • Animator Czasu Wolnego
  • Animator Zabaw dla Dzieci
  • Tańce w Animacji Czasu Wolnego
  • Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Pochodzi z rodziny sportowców, interesuje się podróżami oraz biologią morza.

Pracował w hotelach w Grecji jako animator dziecięcy, sportowy oraz tańca.

Płynnie mówi po niemiecku oraz angielsku, jest otwarty i sympatyczny, a uśmiech ciągle gości na jego twarzy 😀

Cytat: “Podziwiam dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność, pamiętam jak niepozorna zabawa w piratów przerodziła się w rycerzy jedi i kosmiczne wróżki! To było niesamowite!”